Casa de marcat electronica

Toți contribuabilii obligați să înregistreze vânzările de produse și asistență cu ajutorul unei case de marcat sunt bine conștienți de cât de multe condiții detaliate din raza de proprietate trebuie să facă și serviciul dispozitivelor în cauză. O băutură cu astfel de cerințe este necesară pentru a efectua o revizuire tehnică periodică a casei de marcat. Ce se aplică atunci și în ce moment ar trebui implementat? Ce caracteristici are casa de marcat fiscală și revizuirea tehnică? Despre aceasta mai jos.

Împreună cu Legea TVA, casele de marcat trebuie să fie supuse inspecțiilor tehnice periodice. După această dată, această etapă a fost extinsă. Această revizuire este efectuată printr-un serviciu bun. Înainte de 1 decembrie 2008, inspecțiile tehnice ale caselor de marcat au fost utilizate până la data limită anuală. Pentru a examina actele juridice în prezent obligatorii, casele de marcat ar trebui să fie supuse revizuirii tehnice la fiecare doi ani de la fiscalizare sau de la o revizuire recentă. În succes, în cazul în care contribuabilul nu reușește să facă acest lucru, el poate fi supus sancțiunilor. Aceasta include, printre altele, posibilitatea aplicării unei amenzi unui contribuabil pentru o infracțiune, deoarece lucrul de a nu supune registrul de marcat la o revizuire periodică este considerat ca o păstrare incorectă a cărții. O astfel de justificare provine din materialul 61 § 3 din Codul Penal.Evenimentul se trezește a cărui responsabilitate se gândește să efectueze o astfel de recenzie? Desigur, urmărirea succesului actual este adiacentă contribuabilului și nu serviciului. Proprietarul registrului de casă novitus delio ar trebui să notifice serviciul cu privire la această nevoie la data reexaminării asociate. Pe de altă parte, un tehnician de la casierie, împreună cu § 31 alin. 4 din Regulamentul privind casele de marcat ar trebui să facă o revizuire tehnică obligatorie a casei de marcat în termen de 5 zile de la notificare.Contribuabilul trebuie, de asemenea, să-și amintească faptul că neîndeplinirea termenului de revizuire obligatorie a registrelor de casă are ca efect returnarea reducerii de la data achiziționării. Contribuabilii sunt supuși unor astfel de penalități, care la trei ani de la data începerii înregistrării vânzării de bunuri / servicii nu au pregătit casa de marcat pentru afișarea tehnică de către serviciul corespunzător la ora actuală.În rezumat, merită reamintit că numai utilizatorul este responsabil pentru respectarea termenului de revizuire.